top of page

Příběh naší Bali svatby aneb jak se synchronicitně seskládal náš svatební rituál

Měli jsme jasný záměr – svatební rituál na Bali. Kromě šatů a prstýnků jsme se nepřipravovali. Nechali jsme se překvapit, jak se celý rituál seskládá a musím říct, že takto by mě to ani nenapadlo! Bylo to nádherné! O celý příběh průběhu našeho rituálu se s vámi podělím v tomto článku.


Takhle vypadal prostor, kde jsme měli rituál. Prostor se nacházel v nádherném resortu na Bali s názvem Akasha resort - New Earth Heaven.


V den, kdy jsme si s Honzou naplánovali rituál vědomého početí dalšího miminka, mě Honza požádal o ruku


A tak jsme za pár měsíců od této nádherné chvíle (viz můj článek o vědomém početí) odjeli na Bali na svatební rituál. Já jsem byla už v 5 měsíci těhotenství, jelikož jsme v den přizvání miminka do rodiny rovnou i počali.


Záměr naší cesty na Bali byl jasný – svatební rituál, ale ostatní jsme zatím neřešili


Rozhodli jsme se, že se necháme překvapit, jak se celý svatební rituál seskládá. Jediné, co jsem si zařídila dopředu byly svatební šaty. Ty jsem si nechala ušít od Honzové sestry. S sebou jsme si ještě vezli naše ručně vyráběné dřevěné prstýnky. A to byla celá příprava naší svatby.


Svatbu jsme měli naplánovanou na polovinu našeho pobytu, ale museli jsme ji odložit až na jeho konec s vědomím a vírou v božské načasování, protože první 3 týdny se moje tělo léčilo z nemoci. Přišla jsem o čich, chuť i hlas. Tato nemoc přišla po mnoha letech a jasně souvisela s tématem strachu z domácího porodu, které jsem si před odletem v terapii otevřela. (Po Bali se mé vnitřní nastavení proměnilo, strach zmizel a já jsem z hloubi duše chtěla rodit doma, viz můj článek o bezbolestném porodu).


Zatím jsme tedy postupně vymýšleli, jak bychom mohli náš svatební rituál pojmout. Rozhodli jsme se, že si jej uděláme sami, povedeme jej my a skrze nás celý vesmír. Na Bali je sice hodně nejrůznějších kněžek a možností, ale necítili jsme propojení s někým cizím při tak důležitém životnímu okamžiku. Také jsme si dpověděli na nejrůznější otázky, které bylo potřeba vyřešit a rituál se začal nádherně a synchronicitně postupně skládat.


Objevili jsme místo, které bylo s námi v souladu a celý náš svatební rituál se postupně začal skládat


Postupně jsem také hledali místo pro náš rituál. Nakonec jsme objevili jedno nádherné a speciální v mnoha ohledech. Už název celého resortu Akasha a místa New Earth Heaven napovídal, že to bude něco, co je s námi v souladu. Součástí tohoto resortu je krásná a řekla bych až magická restaurace, která nabízí tzv. „living vibrant food“ – živé pokrmy ve veganské a raw kvalitě. Je zde i několik bungalovů postavených dle posvátné geometrie, které je možné si pronajmout a také nádherný prostor pro pořádání nejrůznějších vědomých akcí, seminářů a workshopů. Tohle místo nás naprosto okouzlilo!Zavolali jsme tedy na recepci a zjistili, že mají volno v termínu na 12.2., což se nám moc líbilo. A tak jsme datum potvrdili a rezervovali si bungalov, který se jmenoval Crystal dóm. Řekli jsme si, že toto místo bude ideální jak pro náš rituál, tak také pro náš obřad.


Když jsme tohoto muže uviděli, věděli jsme, že má být součástí našeho rituálu


A pak přišla další krásná synchronicita. V den mých narozenin jsme se náhodně potkali s jedním mužem z Hawaje a zrovna se po delší době vrátil zpět na Bali. Když jsem byla těhotná s Neem a byli jsme též zde na Bali, tak právě tento muž pro nás dělal soukromý sound healing. Tenkrát to bylo také v den mých narozenin. Hned jak jsme jej uviděli, tak jsem věděli, že i on má být součástí našeho rituálu. A tak se začal skládat nejen celý rituál, ale i den.

Dohodli jsme se s ním, že po našem osobním svatebním rituálu jej pozveme k nám do bungalovu a on pro nás a pro malého Nea uspořádá soukromý sound healing, kterým náš záměr ještě hlubšího propojení přeneseme do hudby a vibrace. Nadšeně souhlasil. Hrát při takové příležitosti bylo pro něj nové a cítil velké dojetí, že jsme mu to nabídli.


Přemýšleli jsme, co by se nám v tento den ještě líbilo zažít a napadla nás kakaová ceremonie


V rámci našeho pobytu jsme navštívili pyramidy na Bali, které jsou postavené pro sound healingy, kakaové ceremonie, meditace a jógu a našli jsme zde letáček s pozvánkou na kakaovou ceremonii právě do jedné z pyramid.


Žena, která byla na obrázku vyfocená, mě okamžitě zaujala. Opět jsem jasně věděla, že je to ona, která pro nás má uspořádat soukromou kakaovou ceremonii v rámci svatebního rituálu v našem Crystal dómu. Sehnali jsme si na ni kontakt a zavolali jsme jí. I pro ni byla kakaová ceremonie pro příležitost svatby naprosto novou zkušeností. Nadšeně souhlasila.


Další věcí, kterou jsme chtěli v tento náš den prožít, byla společná večeře s přáteli


Na Bali jsme zrovna byli s naší velice blízkou kamarádkou a jejím přítelem a kolem data naší svatby přiletěla i další kamarádka se svým mužem. A tak jsme pozvali oba páry.