top of page

Můj bezbolestný porod malé Noemi, jak na něj a několik inspirací pro vás

Má osobní cesta k bezbolestnému porodu, celý můj porodní příběh a techniky, které jsem při něm používala. Doporučím vám i několik skvělých videí o bezbolestném porodu a řeknu vám, co mi tuto cestu otevřelo. Podělím se s vámi také o to, jak vypadal můj předporodní a porodní oltář a i o příběh k porodnímu žezlu, které teď putuje a pomáhá dalším ženám při porodu.Tento příběh jsem se rozhodla sepsat proto, aby mohl transformovat prožitky dalších žen. Aby měnil pohled na to, co je možné zažít. Když je možné prožít bezbolestný porod, tak už nic není nemožné! I když by tento příběh pomohl jen jedné ženě, mělo to smysl.


I kdyby jen jedna jediná žena dokázala porodit bezbolestně, je to možné i pro mě

Na svůj první porod jsem se ladila a věřila jsem, že může probíhat velice jemně. Nakonec byl ale hodně bolestivý a proběhl v porodnici. Když jsem otěhotněla podruhé, věděla jsem, že to chci jinak. V průběhu druhého těhotenství jsem si řekla, že i kdyby jen jedna jediná žena na světě dokázala porodit bezbolestně, bude mi to stačit, abych uvěřila, že je to možné. A tím pádem i reálné pro mě. Takových žen jsem našla mnoho, což byl začátek mé cesty k naprosto nádhernému, jemnému a bezbolestnému domácímu porodu.


Teď, po úžasném druhém porodu, už můžu srovnat, co bylo důležité, abych mohla tak nádherný a jemný porod zažít a tím přepsat nepříjemnou zkušenost u prvního porodu. Věřím, že tyto poznatky mohou pomoci i vám. Popíšu vám, co mi pomohlo se naladit na bezbolestný porod a jak jej můžete bezbolestně prožít i vy. Tento článek je dárek pro všechny ženy, které hledají nové možnosti a cesty, jak rodit co nejpřirozeněji a bezbolestně.

Dušičku Noemi jsme již delší dobu cítili, a tak jsme ji v rituálu přizvali do rodiny

K početí Noemi jsme, stejně jako u prvního syna Nea, přistoupili vědomě. Rozhodli jsme se, že si vytvoříme rituál, při kterém přizveme další duši k nám rodiny. Duše Noemi se nám již dlouho ozývala kouzelným způsobem, o kterém určitě jednou napíši, protože těch synchronicit a jasných zpráv bylo opravdu hodně. Cítili jsme, že jde o holčičku.


Chtěli jsme si tento rituál udělat na nějaké hezké datum. Líbilo se nám datum 9.9. Na tento den shodou okolností vycházelo i novoluní. A zároveň je toto datum naprosto silným dnem, ve kterém se stalo hned několik synchronicit v různých letech. Když jsem si je díky připomínce Facebooku uvědomila, tak mě zamrazilo a zároveň mě to pobavilo.


Synchronicity spojené s datem 9.9., který jsme si vybrali pro rituál Noemi

9.9.2013 jsem si dala na Facebook afirmaci It´s never too late to change your life. Tenkrát jsem Facebook ještě moc nepoužívala. Vlastně to byly tady v ČR takové Facebookové začátky a ještě jsem nevěděla, co na něj dávat. Žila jsem se svým bývalým manželem a procházeli jsme takovým transformačním partnerským obdobím. V tento den jsem měla silnou potřebu dát tuto afirmaci k sobě na Facebookovou zeď.


O tři dny později, 12.9.2013, jsem potkala Honzu na čajovém večírku ve Vitalvibe, na který ze záhadných důvodů nikdo nedorazil. Všichni účast zrušili. Přišla jsem jen já a Honza. Příběh našeho seznámení je plný neuvěřitelných synchronicit a zázraků. Mohla bych sepsat i celou knihu. Část našeho příběhu jsme s Honzou už posdíleli i v podcastu a určitě sepíšu ještě nějaký kratší článek. Každopádně od tohoto data se započala naše společná cesta. Měli jsme pocit, že se známe snad celé věky. Od tohoto dne jdeme životem spolu. Po setkání s Honzou jsem se okamžitě rozvedla, opustila jsem 10 let trvající vztah a kompletně proměnila celý svůj život.

Tuto afirmaci jsem pak po několika letech dala i na svou vlastní edici mixérů Omniblend. A vlastně jsem už vůbec nevěděla, že je propojená s mojí obrovskou životní proměnou. Více o mixérech si můžete přečíst v mém příběhu, jak jsem začala prodávat tisíce mixérů se zázračnou esencí.

Propojenost data 9.9 s afirmací It´s never too late to change your life, následně mixéry a početím jsem zjistila až v době, kdy měla Noemi 1 rok a 3 měsíce a já ji dávala poprvé v životě na hlídání. Bylo právě 9.9. A v tento den, když si kamarádka Noemi odvezla na hlídání, na mě vyskočila vzpomínka na mobilu – před 7 lety jsem sdílela tuto afirmaci. A mě to najednou všechno došlo...


Ale teď už zpět k příběhu rituálu.

V kuchyni jsme si nachystali krásný kruh na rituál a večer přišlo nečekané překvapení


Pro rituál jsme si zvolili jako místo Korsiku, kterou jsme se zamilovali pro její zelené lesy, hory a krásné moře. V den rituálu jsme si začali pomalu chystat kruh, do kterého jsem postupně nosili nejrůznější dary a poklady přírody. Náš malý syn Neo nám pomáhal. Společně jsme jej vyzdobili nejrůznějšími kytičkami, lístečky, šiškami a ještě dalšími věcmi, které jsme už měli na rituál připravené z domu.


Když jsme se rozhodli, že rituál uděláme, hned nás začalo napadat vše, co by mělo být součástí kruhu. Je to nádherný intuitivní proces. Pokud se uvolníte a přestanete příliš přemýšlet a řešit, jak rituál udělat, tak nápady a řešení samo „přijde“.


Večer jsme už měli nachystaný nádherný kruh v kuchy