top of page

O vzniku projektu New Place, jeho přeměně do virtuálního světa a zázračných událostech

New Place má svůj roční příběh a velmi zajímavou cestu plnou zázraků a synchronicit. Měl vzniknout ve fyzickém prostoru, ale nakonec jeho cesta pokračuje přenesením do místa virtuálního a kvantového – tohoto webu. Tedy zatím...Projekt New Place vznikl mnohem dřív než tento web. Měl to být fyzický prostor


Moc bych si přála, aby tento prostor vznikl i ve fyzické realitě. A protože vím, že je všechno možné, bude se to dít, pokud to tak má být. A pokud se to nakonec nestane, vím, že je nachystáno něco ještě mnohem krásnějšího, důležitějšího a zázračnějšího. Nicméně i tím, že vám o tomto příběhu píši, posiluji jeho zhmotnění.

Na ceremonii jsme vyslovili naše přání postavit místo v přírodě se silnou misí

Byl podzim roku 2019 a u nás v domě proběhla kakaová ceremonie, kterou vedla naše kamarádka z Mexika. Při této příležitosti jsme s Honzou poprvé sdíleli náš nápad a přání mezi všemi účastníky ceremonie. Že jednou chceme postavit místo, které ponese silnou misi a bude sloužit ostatním. Místo v přírodě. Kousek za Brnem. S výhledem na kopce a lesy. Místo, kde se bude tančit, pít kakao, jíst rostlinné jídlo a kde se budou pořádat nádherné vědomé akce, workshopy a semináře.


Poté jsem si uvědomila, že jsme toto místo vlastně už vytvořili


Přišlo hluboké uvědomění a vděčnost za náš dům, kde se toto vše již děje. I toto uvědomění jsem posdílela s ostatními. „My už to vlastně žijeme a je to přímo tady. U nás doma.“ Ceremonie skončila a za pár dní jsme dostali toto krásné video, ve kterém můžete vidět a zažít atmosféru naší tradiční kakaové ceremonie a toho, v jakém duchu akce u nás doma pořádáme.Na návrhu našeho domu jsme uviděli prostor pro náš nový projekt


Několik dní po této krásné akci jsme dostali návrh od architekta, který navrhoval náš dům. Pár týdnů před ceremonií jsme se totiž rozhodli namísto stávající garáže vytvořit dva dětské pokojíčky. Garáž jsme už s tímto záměrem v našem domě dělali, a protože Neo už chtěl mít svůj prostor, tak jsme se rozhodli, že je čas se do toho pustit. A přišel tento návrh.Poté, co jsme tento návrh uviděli, tak jsme si uvědomili, že vedle našeho domu je místo pro náš nový projekt, o kterém jsme mluvili na ceremonii. Wow! Máme svah, který nevyužíváme. A je to tak velký prostor, že zde můžeme postavit ještě jeden dům. S výhledem na Pálavu. Do lesů a na zelené kopce. Kousek za Brnem.


A tak jsme začali tvořit nové místo – New Place


Nejdříve projekt nesl název hobby (na deskách architekta). Poté jsme jej přejmenovali na New Place. Po roce nejrůznějších návrhů a krásné cesty toho, jak by mohlo místo vypadat, jej architekt sám od sebe pojmenoval New Space, což nás pobavilo.


Celý proces přemýšlení o novém domě byl pro nás velkou radostí. Užívali jsme si každý návrh a také to, jak si projekt tak nějak „sám od sebe“ rostl – z návrhu garáže se stal návrh na dvoupatrový dům s velkou terasou. Prostě kouzlo!Po několika měsících a několikátém návrhu New Place jsem začala cítit, že chci celý projekt ještě více podpořit a ukotvit do hmoty. A tak jsem si vytvořila knihu, kam jsem lepila fotografie nesoucí náladu (proto „moodová“ kniha) a inspiraci pro celý projekt. A také jsem si tam sepsala vizi projektu.


Jak vypadala „moodová“ kniha k projektu New PlaceNew Place mělo být místo, kde zhmotním jeden ze svých snů


Tím snem je postavení ekologického a energeticky nezávislého domu z přírodních materiálů. Dům by sloužil pro nejrůznější vědomé akce, semináře, kurzy, setkání, tanec, jógu a restauraci s živou a veganskou organickou stravou a salátovým barem. Dále by zde probíhala výroba úplňkové lámané čokolády (přečtěte si můj příběh o čokoládě), raw cukroví, čerstvých šťáv a ceremoniálního kakaa. Naší vizí bylo vytvořit prostor, kde by vznikaly láskyplné, vědomé a vysokovibrační projekty.