top of page

Sleduj svoje pocity a staneš mistrem svého života

Zákon přitažlivosti od Ester Hicks jsem objevila nedávno. I když je toto v oblasti seberozvoje jedna z nejznámějších knih, tak já jsem ji nikdy nečetla. Až teď. A po přečtení jsem si uvědomila, že to, co žiji, je v ní dokonale popsáno. Díky ní jsem našla i další knihy, videa a jejich web.


Přitáhla si mě kniha, kterou jsem ani nevěděla, že mám


Psal se rok 2020. Byl prosinec a já jsem se rozhodla udělat si více času na klid, ticho, meditaci a možná i nějakou knihu. Cítila jsem, jak potřebuji čas pro sebe a hlavně se sebou. Jak mě takový čas vyživuje a jak je mi v tom nádherně. A tak jsem si ho začala dopřávat.

Moje knihovna je docela obsáhlá a mám v ní hodně seberozvojových knih. Přitáhla mě kniha, kterou jsem měla v knihovně už hodně dlouho. Tak dlouho, že jsem ani nevěděla, že ji mám. Přitáhl si mě Zákon přitažlivosti. Začala jsem jej číst a už jen příběh Ester Hicks mě fascinoval. Nevěděla jsem, jak velký a kouzelný příběh je za touto knihou a co se tím otevře za poznání.

Bylo to pro mě, jako bych četla návod na svůj život

Našla jsem v ní mnoho technik pro fungování manifestace a které jsem od malička intuitivně využívala. A tak, pokud byste chtěli někde načerpat inspiraci na metodu, která mi dokonale funguje, tak doporučuji právě tuto knihu a další i videa od Ester Hicks. Najdete je Youtube a některá i s českými titulky.

Jednou z hlavních zpráv této knihy je naučit se udržovat dobrý pocit z toho, co se vám v životě děje, ze sebe samých a to pak proměňuje realitu.

Na váš dobrý pocit totiž navazují dobré myšlenky a dobré myšlenky pak tvoří realitu a to, co se děje. Jednoduše začnete postupně chápat proč se vám v životě děje, to co se vám děje a jak to souvisí s myšlenkami a pocity ve vás samotných.

Abraham je energie, od které pochází Zákon přitažlivosti a další knihy Ester Hicks


Logická otázka, na kterou není jednoduchá odpověď. Abraham je nekonečná inteligence, která zná odpověď na každou otázku. Uspokojila vás tato odpověď? Patrně ne, protože spolu s ní se ve vás okamžitě zrodilo mnoho dalších otázek. Ale na tyto otázky už vám jistě odpoví sami Abraham. Za dobu svého působení získali spoustu označení a jmen. Lidé jim říkají třeba Velcí učitelé, Úžasní mistři vesmíru atd.

Abraham sami sebe popisují jako: Skupinové vědomí z nefyzické dimenze, které pomáhá lidem jako jejich duchovní učitel a rádce.

Abraham k nám promlouvají prostřednictvím ženy Esther Hicks


Ester má zvláštní schopnost se na ně napojit. Po napojení na energii Abraham Esther překládá myšlenky, které jí Abraham sdělují. Již od roku 1986, tedy více než 30 let, komunikují Abraham se svým okolím a za tuto dobu si vybudovali velkou řadu příznivců. Esther Hicks a její manžel Jerry postupně shrnovali informace získané od Abraham do knih, které se staly světovými bestsellery. Vzhledem k tomu, že se manželé již od prvního spojení s energií Abraham začali pečlivě zaznamenávat veškeré interakce s nimi, podařilo se jim vytvořit patrně největší archiv komunikace s nefyzickou inteligencí v historii lidstva.


Informace od Abraham, označované jako Abrahamovo učení, pracuje s fenoménem tzv. Zákona přitažlivosti. Ten je dle Abraham hlavním vesmírným zákonem a vše ve vesmíru je mu podřízeno. Ve svém učení jdou Abraham ohledně Zákona přitažlivosti velmi do hloubky. Přinášejí nám velmi detailní a konkrétní návody, jak začít využívat Zákon přitažlivosti ve svůj prospěch a nacházet díky němu odpovědi na otázky duchovní i materiální povahy.


Ester pořádá semináře, kde se lidé mohou energie Abraham ptát


Esther Hicks se již od počátku interakce s Abraham věnuje pořádání živých seminářů, které probíhají zejména v USA. Na těchto hojně navštěvovaných seminářích se Esther v přímém přenosu spojuje s Abraham a zve k sobě na pódium vybrané diváky. Ti zde mají možnost položit Abraham jakoukoliv otázku. Žádná otázka není nevhodná nebo tabu. Na otázky diváků pak Abraham brilantně odpovídají.


Tip: Existuje český web a Youtube kanál, kde najdete již více než 500 otitulkovaných videí z workshopů Abraham Hicks s českým překladem. Mými oblíbenými videi s českými titulky jsou: Jak by Abraham mluvil s dětmi, Jak změnit život za 30 dní, Tohle dělejte a vše, co chcete, k vám přijde a také Svatební příběh – o tom, jak se může zhmotnit cokoliv.


A pokud umíte dobře anglicky, doporučuji přímo oficiální webové stránky Ester Hicks, kde najdete i živá vysílání a mnoho inspirace.


Mé oblíbené inspirativní věty a citáty od Ester

  • Jste dokonalé, a přesto i dále expandující bytosti, v dokonalém, a přesto i dále expandujícím světě, v dokonalém, a přesto i dále expandujícím vesmíru. 

Tip: Jednoduché techniky a klíče k tomu, jak se začít cítit ve svém životě dobře


Začněte si během dne uvědomovat, jak se cítíte. A pokud si uvědomíte, jak se cítíte, tak si zároveň i uvědomte, že v tomto stavu nemusíte setrvávat. Vždy se můžete cítit ještě lépe. Existuje totiž mnoho technik, jak váš emoční stav zlepšit. Což už samo o sobě přináší úlevu, že může být líp a líp. A může to jít poměrně snadno a rychle.


Technika oceňování


Jednou z technik, kterou můžete vyzkoušet, je technika oceňování. Jednoduše se začnete zaměřovat na vděčnost. Podívejte se kolem sebe na vše, co milujete a buďte za to vděční – oceňte to. Doporučuji shlédnout video zaměřené na tuto techniku od Ester Hicks. Když jsem ho viděla poprvé, tak mě mrazilo po celém těle. Nejdříve ve videu zkouší tuto techniku pán pozvaný z jeviště a poté „oceňuje“ samotná Ester, resp. Abraham skrze ni.