top of page

NECKLACE
Portal of Miracles

 

After my journey through the sacred places of Bhutan, one message and realization came to me that opened up the possibility of offering you this offer. 

 

When I asked myself and the entire Universe what is the next step on my journey, this sentence came to me.

All you have to do is believe in miracles and others will start believing too. It's enough that you live it and others will allow it too. It's simple, So simple. 

 

And so I thought I would open another special possibility, how I can support you and your wishes, visions and dreams. Sometimes we are in a phase of life when we need someone else to believe with us. And supported our abundance of faith. And it is exactly that step that will start a completely new way of seeing and experiencing the world.

 

If I have an absolute flow somewhere, it is when creating sacred spaces, and that's how everything came together for me and I decided to create this sacred space remotely for you. 

IMG_0239.JPEG
IMG_3999.jpeg

NOTE TO SELF: EVERYTHING IS POSSIBLE 

NECKLACE: PORTAL OF MIRACLES


'Lemurian Sisters' Pearl Collection


Price: CZK 5,555

Postage: free

Material: real pearls, silver and gold (the necklace is gold plated using the golden plated method) 

 

Shape and closure:

 

The necklace fastens behind the neck. It is a so-called body chain. Behind the neck is another section with several pearls hanging down the back. The entire necklace fastens under the ribs and therefore also hugs the back from behind. You don't feel it on your body. So you don't feel like you have something on around your body. The necklace is therefore a so-called body necklace and is also exceptional with this modification. 

Healing_Festival_Srpen_2022 (4).jpg

Kouzelná synchronicita

Šperk vznikl ve spolupráci s Eliškou Vaeou a po mnoha synchronicitách jsem se rozhodla, že jej nabídnu pod mojí kolekcí, jelikož zprávy vesmíru byly více než jasné. 

 

Když mi tato kolekce šperků měla dorazit, tak se to dělo přesně v čase, kdy jsme chystali Miracle Cacao&Chocolate&Coffee bar a celý otevírací rituál pro 800 lidí v rámci Healing Festivalu. Já jsem chtěla mít šperk vystavený právě už i v našem Miracle baru, kde jste jej možná i některé z Vás viděly. Zásilka ale v týdnu před Healing Festivalem nedorazila. Dorazila přímo v den odjezdu na Healing Festival. V den, kdy jsem si řekla, že pokud tam již náhrdelník má být vystavený, tak si to prostě náhrdelník a Lemurie zařídí a stalo se to, že se celní řízení urychlilo a víte, kdy dorazil kurýr s balíčkem? 

 

Kurýr dorazil v okamžiku, kdy jsem zavřela naší branku a blížila se k autu s tím, že už odjíždíme na týden na místo, kde se bude Healing Festival pořádat. V tuhle minutu dorazil kurýr s balíčkem náhrdelníků. Tohle bylo pro mě opravdu zázračné načasování a jasná zpráva. 

Volání náhrdelníku...

 

Z průzračných vod oceánu k tobě promlouvá vibrace Lemurie. Slyšíš, vnímáš a cítíš tohle volání?


Skoč.


Lemurské Duše často vnímájí silné propojení s vodou, krystaly a léčením. Staré duše, které už tu na zemi byly. Tato kolekce oslavuje ženy Lemurie, sestry, v jejich spolutvoření, vzájemné podpoře a lásce. Zářící společně a o to víc!


Moudré Léčitelky, Mořské Víly…silná otevřená srdce.


Lemurie je pradávná civilizace, kde všechny bytosti žily v harmonii s elementy, sluncem a měsícem a i mezi sebou. Byly to velice vyspělé bytosti s přetékající moudrostí. Bytosti, které rozumněly krystalům a jejich léčivé síle. Opravdu žily Nebe na Zemi. A jsou stále tady, jsi jednou z nich?

IMG_2537.JPG
bottom of page