top of page

Příběh o kávě a zázraku, který bych sama nevymyslela!

Když si přejete kávu a vesmír vám ji doručí naprosto kouzelným způsobem v dokonalém načasování přímo před nos... Příběh, který vám může ukázat, jak moc je vesmír rychlý a vtipný v plnění přání. A pokud se může splnit taková věc jako je káva, tak proč by se takto rychle nemohlo splnit cokoliv velkého?Kávička a procházka – tak zněl náš plán


Jsem maminkou dvou malých dětí a s mým partnerem Honzou si rádi děláme i čas sami pro sebe. A tak jsme se jednu podzimní sobotu domluvili, že nám rodiče Honzy pohlídají děti a my si dáme kafíčko a společnou procházku.


Děti jsme předali rodičům, nasedli do auta a měli jsme krásný pocit z toho, že jsou děti šťastné a my máme čas i pro sebe. Bylo to v době lockdownu, kdy skoro všechno bylo zavřené. Kavárny prodávaly kafíčka jen přes „okénka“. A tak jsme vyjeli do naší oblíbené veganské kavárny, kde jsme si dali venku kafíčko. Poté jsme nasedli do auta a jeli směrem z Brna do přírody.


Než jsme projeli celým Brnem, oba jsme dostali chuť ještě na jedno kafíčko, ale fronta nás odradila


Tak moc kávy nepijeme, je to pro nás spíše výjimečná záležitost, ale toto byl speciální den. Možná to bylo tím, že jsme byli po delší době bez dětí a kafíčko neslo pocit blaženosti, pohody, klidu a společného rituálu. Protože naše chuť přetrvávala, rozhodli jsme se, že zkusíme zastavit u kavárny, která měla okénko v Jundrově.


Když jsme tam dojeli, uviděli jsme obří frontu lidí, kteří tam čekali. To nás odradilo. Neměli jsme tolik času. Hlídání bylo pouze na dvě hodiny. A tak jsme si řekli, že to nevadí, že už jsme jednu kávičku měli a jeli dál.


Projeli jsme ještě jednou čtvrtí a vyjeli za Brno do Jinačovic, kde jsme se rozhodli zaparkovat v malé jednosměrné ulici. Byla neděle. Nikde nikdo. Ani moc aut jsme po cestě nepotkali. Počasí bylo hodně podzimní. Zima a trošku déšť. Nikomu si asi ven nechtělo. Kromě nás dvou.


Jakmile jsme zastavili, všimli jsme si, že nějaké auto couvá jednosměrnou ulicí zpět. Zastavilo přímo za naším kufrem. Zaparkovali jsme totiž v takové malé odbočce v této jednosměrné ulici. Vystoupili jsme a hned jsme si všimli, kdo to za námi zaparkoval.


Přímo za námi zaparkovalo auto, které rozváží kávu! Nápis na autě zněl jasně. Kávu připravíme až před vámi.


Pro mě to byl velký zázrak, jelikož jsem nikdy nic podobného neviděla. Auto rozvážející kávu, kterou udělá přímo před domem! A zrovna se zjevilo za naším autem!


Celá tato situace nás opravdu pobavila vzhledem ke kontextu naší velké chutě na druhou kávu. Pak jsme se ještě dozvěděli, že auto minulo adresu, na kterou jelo a muselo tedy vycouvat zpět a tím pádem jsme se potkali. A tak se stalo, že nám paní udělala kávu přímo na místě. :-)A tak je to už dlouho, co neřeším, jak se přání může vyplnit, protože všechna tato zázračně-kouzelná řešení bych prostě nikdy nevymyslela. Raději se nechám překvapovat.

Co by se stalo, kdybyste zkusili neřešit otázku JAK se daná věc stane, vyřeší, vyplní? Věřili byste, že by se mohla vyřešit i sama? Lehce? Jednoduše? Tak, že by vás to v životě nenapadlo? Možná je na čase se zkusit otevřít i tomuto způsobu řešení situací a prožívání života. Je v tom velké kouzlo!


Vesmíru je jedno, jestli jde o kávu nebo něco většího jako třeba dům


Mě už se mnoho velkých životních přání splnilo – a velmi rychle. Mám pocit, že vesmíru to je tak nějak jedno, jestli jde o maličkost jako je káva, nebo o něco pro nás „většího“ – třeba o vysněného partnera, bydlení nebo práci. Není v tom rozdíl. Jediný rozdíl je v tom, jestli umožníme vesmíru nám přání rychle či vůbec splnit.


Splnění přání si můžeme blokovat sami naším mindsetem. Jde ho ale změnit!


Těm větším přáním rychlé zhmotnění mnohdy neumožníme kvůli našemu mindsetu a limitním přesvědčením. Myslíme si, že to pro nás z nějakého důvodu není možné. Nevěříme, jak by se to mohlo stát, nevidíme žádnou možnou cestu.


To, že se vám něco děje nebo neděje, neovlivňuje nikdo zvenčí. To řídíte vy sami! Vy tvoříte všechna ta kouzla! Vy umožňuje, jestli se stane nějaké zázračné řešení, synchronicita nebo vše v jednom.

Když objevíte vaše limitní přesvědčení a vnitřní nastavení, které vám neumožňují plnit přání, tak je jednoduše můžete nahradit jinými. Těmi, které vám snadněji mohou pomoci přání vyplnit.


Tip: Pokud byste chtěli na této cestě pomoci, stáhněte si můj e-book ve spodní části home page stránky. Věnuji ho všem, kteří chtějí objevovat své limity v mysli a proměňovat svůj život. Najdete v něm techniky, které mi 100% fungují a mindsetová nastavení, díky kterým vidím situace z většího nadhledu, vděčnosti a příležitosti něco pochopit a proměnit v mém životě. Techniky, které mi pomáhají žít život ve stále větší lehkosti, radosti a zázračnosti!


♥ Vaše Zuzka Noah

Comments


bottom of page